IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024

Dzisiaj mamy niedzielę Pana Jezusa-Dobrego Pasterza. Jest to niedziela powołań, która rozpoczyna tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. We wtorek będzie uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika oraz głównego patrona Polski. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził ks. Wojciech. Życzymy mu Bożej opieki oraz potrzebnego zdrowia i sił do posługi kapłańskiej. We czwartek będzie święto św. Marka, ewangelisty. Zapraszam na 16.00 do kościoła na Mszę Świętą w intencji dobrych urodzajów. Po Eucharystii pójdziemy procesyjnie do kapliczki św. Rozalii.

Zapraszam na spotkania. Bierzmowanych w poniedziałek lub piątek o godzinie 19.00,  chcących czytać razem Pismo Święte w środę po kancelarii. Dziękuję za wszelką ofiarność. Składka inwestycyjna wyniosła 7602,76 złp i 20 USD. Zebrano również prawie 2 tony 700 kg złomu za 2540 złp. Podziękowanie dla panów Leona Kozioł, Artura Mazela, Kazimierza Kaszuby, Stanisława Kozioł, Ryszarda Wosik, Wiesława Telenga i Zdzisława Halbina za pracę. Dzisiaj można złożyć datki na sprzątanie kościoła. Bardzo proszę o zgłaszanie się osób chętnych do udziału w beatyfikacji ks. Michała Rapacza.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” o bardzo ważnej deklaracji o nieskończonej godności człowieka wydanej przez Dykasterię Nauki Wiary, o rekolekcjach „Oddanie 33”, czy też o św. Augustynie. Jest już nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła”. Tematem numeru jest Miriam z Nazaretu. Można przeczytać m.in o różnych zagrożeniach, którym podlegał obraz MB Częstochowskiej na Jasnej Górze. „Niedziela” zamieszcza świadectwa wiary mi.in Rafała Porzezińskiego, Witolda Gadowskiego. Tłumacze tajemnicę stygmatów św. Franciszka czy też opisuje historię powstania polskiej złotówki.